Podobne artykuły

 • Behawioralna biometria zastąpi hasła

  W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników.

 • Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

  Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

dom, ogród, dekoracja wnętrz

Z projektem budować trzeba

Marzeniem każdego człowieka jest budowa własnego domu, w którym kiedyś zamieszka ze swoją rodziną.

Aby urzeczywistnić swoje marzenia należy zacząć od poszukiwania odpowiedniego projektu, którym będzie kierować się ekipa budowlana. Projekty domów obecne na rynku przedstawiają różne wizje na wymarzony własny kąt. Wybór odpowiedniego projektu domu jest trudnym zadaniem, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zdawać sobie sprawę z kilku kwestii dotyczących budowy.
Pierwszą z nich jest ustalenie, jaki dom będzie odpowiadać naszym sprecyzowanym oczekiwaniom. Już na początku należy wiedzieć, czy to ma być dom piętrowy, parterowy, bliźniak a może wolnostojący? Drewno czy cegła? Właśnie na te pytania należy sobie odpowiedzieć, by przejść do kolejnego etapu. Będzie nim porównanie posiadanej działki do wybranego powyżej typu domu. Po udzieleniu odpowiedzi na te pytania możemy przystąpić do wybierania projektu domu.
Jeśli rynek bądź katalog projektów nie ma satysfakcjonującej nas koncepcji można zlecić wykonanie indywidualnego zadania profesjonaliście. Należy liczyć się z dużo wyższą ceną, niż w przypadku standardowego projektu. Kosztorys projektu powinien być ustalony na początku zlecenia, by obie strony były zadowolone z efektu końcowego.
Wykonanie projektu przez osobę z doświadczeniem może zaoszczędzić nam wielu nerwów, które zwiazane są z budową. Osoba zlecająca często nie ma pojęcia o budownictwie, dlatego kłopoty, które mogą wyniknąć w trakcie budowy mogą przerosnąć zleceniodawcę i w konsekwencji skutkować mogą przerwaniem budowy.

Galeria zdjęć:

dom
ogród
dekoracja wnętrz