Podobne artykuły

 • Tynk gipsowy - dobry a może zły wybór?

  Gips był stosowany teraz na starożytności, na antycznej Anatolii oraz Egipcie. Od zarania dziejów znajdował zastosowanie na budownictwie, architekturze sztuce. Obecnie był szeroko wykorzystywany na budownictwie na pracach remontowo-wykończeniowych. Spoiwa wyroby gipsowe są stosowane ponadto na ceramice, medycynie oraz chemii.

 • Od stycznia czeka was drożyzna na małych sklepach?

  Jeśli procedowany obecnie zakaz handlu na niedziele rzeczywiście wejdzie na życie wraz z początkiem 2018 r., zakup produktów spożywczych pierwszej potrzeby będzie możliwy jedynie na małych osiedlowych sklepach. a może ich właściciele wykorzystają brak konkurencji do podwyższenia cen?

 • Innowacje pomogą wskoczyć gospodarce do wyższej ligi

  Kluczowym wyzwaniem był dziś zaspokojenie rosnących aspiracji społeczeństwa mierzonych poziomem dobrobytu. Potrzebna był i lepsza współpraca między nauką a biznesem - uznali uczestnicy debaty "Centralny Okręg Przemysłowy. na kierunku innowacyjnej gospodarki na Polsce", która odbyła się na Stalowej Woli z okazji 80-lecia COP.

 • Glapiński: na przyszłym roku wzrost gospodarki niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity

  W przyszłym roku wzrost gospodarki będzie niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity, blisko naturalnej stopy wzrostu między 3,5-4 proc. - mówił na środę na konferencji prasowej po posiedzeniu RPP prezes NBP Adam Glapiński.

dom, ogród, dekoracja wnętrz

Z projektem budować trzeba

Marzeniem każdego człowieka jest budowa własnego domu, w którym kiedyś zamieszka ze swoją rodziną.

Aby urzeczywistnić swoje marzenia należy zacząć od poszukiwania odpowiedniego projektu, którym będzie kierować się ekipa budowlana. Projekty domów obecne na rynku przedstawiają różne wizje na wymarzony własny kąt. Wybór odpowiedniego projektu domu jest trudnym zadaniem, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zdawać sobie sprawę z kilku kwestii dotyczących budowy.
Pierwszą z nich jest ustalenie, jaki dom będzie odpowiadać naszym sprecyzowanym oczekiwaniom. Już na początku należy wiedzieć, czy to ma być dom piętrowy, parterowy, bliźniak a może wolnostojący? Drewno czy cegła? Właśnie na te pytania należy sobie odpowiedzieć, by przejść do kolejnego etapu. Będzie nim porównanie posiadanej działki do wybranego powyżej typu domu. Po udzieleniu odpowiedzi na te pytania możemy przystąpić do wybierania projektu domu.
Jeśli rynek bądź katalog projektów nie ma satysfakcjonującej nas koncepcji można zlecić wykonanie indywidualnego zadania profesjonaliście. Należy liczyć się z dużo wyższą ceną, niż w przypadku standardowego projektu. Kosztorys projektu powinien być ustalony na początku zlecenia, by obie strony były zadowolone z efektu końcowego.
Wykonanie projektu przez osobę z doświadczeniem może zaoszczędzić nam wielu nerwów, które zwiazane są z budową. Osoba zlecająca często nie ma pojęcia o budownictwie, dlatego kłopoty, które mogą wyniknąć w trakcie budowy mogą przerosnąć zleceniodawcę i w konsekwencji skutkować mogą przerwaniem budowy.

Galeria zdjęć:

dom
ogród
dekoracja wnętrz