Podobne artykuły

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

 • Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

  Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.

 • Powstaną zespoły zajmujące się regulacją cen wody

  Do końca roku na regionalnych zarządach gospodarki wodnej powstaną nowe zespoły fachowców, którzy będą wykonywali zadania związane z regulacją cen wody - zapowiedział PAP wiceminister środowiska Mariusz Gajda. na skali kraju będą oni opiniowali ok. 2,5 tys. wniosków taryfowych.

dom, ogród, dekoracja wnętrz

Samodzielne tworzenie żywopłotu z wikliny

Osoby, które lubią wiklinę, mogą tworzyć z niej nie tylko piękne meble ogrodowe oraz domowe, ale także pięknie będzie prezentował się żywopłot z wikliny.

Takiego rodzaju żywopłot można posadzić z sadzonek wikliny już wiosną. Należy w tym celu przekopać ogródek w miejscu, w którym ma stanąć nasza wiklina. Następnie należy dobrze zwilżyć glebę, a na końcu należy posadzić sadzonki wikliny. Sadzonki wikliny są do kupienia w każdym centrum ogrodniczym, w którym zakupimy je za grosze. Są to sadzonki wierzby purpurowej. To właśnie bowiem wierzba purpurowa jest rośliną potocznie zwaną wikliną. Uprawa wierzby jest bardzo prosta. Wystarczy włożyć pędy wierzby do wody na kilkanaście dni, abyśmy mogli obserwować piękne korzenie.

Już po tym jak posadzimy pierwsze sadzonki, należy zadbać o to, aby schylały się ku sobie, wówczas łatwiej bam będzie stworzyć z nich żywopłot, kiedy wyrosną już z nich duże rośliny.
Uprawa wierzby sprowadza się do podlewania tej rodziny kiedy będzie gorąco oraz do nawożenia jej przez cały rok. W czasie, gdy nadchodzą siarczyste mrozy, warto osłonic ją kawałkiem słomy, wówczas jest nadzieja, że nie zostanie zabita przez niskie temperatury.

Kiedy już będziemy mieli wielkie pędy, wówczas można zacząć formować żywopłot. Zastosowanie wikliny zresztą nie sprowadza się tylko do tworzenia z niej żywopłotów. Niektóre jej odmiany pozwalają na tworzenie koszy wiklinowych, mebli, doniczek oraz innego rodzaju ozdób wiklinowych.

Przegląd produktów z wikliny - sklep z wikliną www.wikliniarnia.pl.

Galeria zdjęć:

dom
ogród
dekoracja wnętrz