Podobne artykuły

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

 • Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

  Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.

 • Powstaną zespoły zajmujące się regulacją cen wody

  Do końca roku na regionalnych zarządach gospodarki wodnej powstaną nowe zespoły fachowców, którzy będą wykonywali zadania związane z regulacją cen wody - zapowiedział PAP wiceminister środowiska Mariusz Gajda. na skali kraju będą oni opiniowali ok. 2,5 tys. wniosków taryfowych.

dom, wnętrze, remont, okucia, meble

Remontując kabinę prysznicową warto pamiętać

Remont łazienki wymaga nie tylko dużych nakładów czasu, ale również pieniędzy.

Nie da się ukryć, że urządzenia sanitarne, które posiadamy w domu, powinny być co pewien czas wymieniane na te nowszej generacji. Szczególnie istotny jest wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej. Obecnie w wielu gospodarstwach rezygnuje się z wanny, ponieważ jest ona wysoce niepraktyczna. W dwudziestym pierwszym wieku wielu ludzi stawia na szybkość i precyzję, dlatego dużo lepszym rozwiązaniem jest dla nich natrysk. 
Remontując kabinę prysznicową warto pamiętać o wszystkich domownikach. Każdy z nich ma inne predyspozycje, a prysznic powinien odpowiadać każdej osobie. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze wysokość danych osób. Bez wątpienia duża rozbieżność między wzrostem kobiety i mężczyzny, którzy tworzą parę, powinna znaleźć odzwierciedlenie przy ustalaniu wysokości natrysku. Nie powinno się go umieszczać zbyt wysoko, ponieważ w takim wypadku będzie on bardzo niepraktyczny dla kobiety. Ponadto jeżeli w gospodarstwie domowym członkami rodziny są dzieci, dobrze jest umiejscowić podstawę na słuchawkę na wysokości ich głów. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasze pociechy z łatwością poradzą sobie z obsługą prysznica. Inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku, gdy w naszym domu przebywają osoby niepełnosprawne. Konieczne jest zamontowanie na całej długości ściany w kabinie prysznicowej barierki, na której niepełnosprawny będzie mógł się podtrzymywać. Takie rozwiązanie uchroni go od nieszczęśliwych wypadków, których mógłby doznać przy ich braku.
Warto także pamiętać, że w takiej sytuacji należy zastosować również inne udogodnienia. Przede wszystkim drzwi do kabiny nie powinny być szczelnie zamykane, ponieważ w razie poślizgnięcia się mogą spowodować, że niepełnosprawny uderzy w nie mocno i dozna uszczerbku na zdrowiu. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z drzwi i otoczenie przestrzeni pod natryskiem specjalnym parawanem. Ponadto można zrezygnować z brodzika i stworzyć łagodny spad w podłodze.
Elementy do wykończenia rodzinnej łazienki znajdziesz na stronie: https://www.hafele.pl/pl/

Galeria zdjęć:

dom
wnętrze
remont
okucia
meble