dom, wnętrze, remont, okucia, meble

Remontując kabinę prysznicową warto pamiętać

Remont łazienki wymaga nie tylko dużych nakładów czasu, ale również pieniędzy.

Nie da się ukryć, że urządzenia sanitarne, które posiadamy w domu, powinny być co pewien czas wymieniane na te nowszej generacji. Szczególnie istotny jest wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej. Obecnie w wielu gospodarstwach rezygnuje się z wanny, ponieważ jest ona wysoce niepraktyczna. W dwudziestym pierwszym wieku wielu ludzi stawia na szybkość i precyzję, dlatego dużo lepszym rozwiązaniem jest dla nich natrysk. 
Remontując kabinę prysznicową warto pamiętać o wszystkich domownikach. Każdy z nich ma inne predyspozycje, a prysznic powinien odpowiadać każdej osobie. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze wysokość danych osób. Bez wątpienia duża rozbieżność między wzrostem kobiety i mężczyzny, którzy tworzą parę, powinna znaleźć odzwierciedlenie przy ustalaniu wysokości natrysku. Nie powinno się go umieszczać zbyt wysoko, ponieważ w takim wypadku będzie on bardzo niepraktyczny dla kobiety. Ponadto jeżeli w gospodarstwie domowym członkami rodziny są dzieci, dobrze jest umiejscowić podstawę na słuchawkę na wysokości ich głów. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasze pociechy z łatwością poradzą sobie z obsługą prysznica. Inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku, gdy w naszym domu przebywają osoby niepełnosprawne. Konieczne jest zamontowanie na całej długości ściany w kabinie prysznicowej barierki, na której niepełnosprawny będzie mógł się podtrzymywać. Takie rozwiązanie uchroni go od nieszczęśliwych wypadków, których mógłby doznać przy ich braku.
Warto także pamiętać, że w takiej sytuacji należy zastosować również inne udogodnienia. Przede wszystkim drzwi do kabiny nie powinny być szczelnie zamykane, ponieważ w razie poślizgnięcia się mogą spowodować, że niepełnosprawny uderzy w nie mocno i dozna uszczerbku na zdrowiu. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z drzwi i otoczenie przestrzeni pod natryskiem specjalnym parawanem. Ponadto można zrezygnować z brodzika i stworzyć łagodny spad w podłodze.
Elementy do wykończenia rodzinnej łazienki znajdziesz na stronie: https://www.hafele.pl/pl/

Galeria zdjęć:

dom
wnętrze
remont
okucia
meble