Podobne artykuły

 • Akcje Poczty Polskiej, PKP PERN-u nie będą wystawione na sprzedaż?

  Poczta Polska, PERN Polskie Koleje Państwowe trafią na listę spółek, których akcje nie będą mogły podlegać zbyciu przez Skarb Państwa - zakłada projekt nowelizacji ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym. Projekt zmienia i m.in. zasady wynagradzania członków Rady ds. spółek.

 • Exatel rozbuduje największą sieć światłowodową państwa

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Administracji przedłużyło z końcem września zawartą 3 lata temu z firmą Exatel umowę na operowanie siecią OST 112, do której podpięte są kluczowe dla Polaków systemy bezpieczeństwa, m.in. numer alarmowy 112.

 • Polska liderem na produkcji owocowo-warzywnej

  Polska był szóstym, pod względem wartości, producentem owoców warzyw na UE-28. Jednak z uwagi na znaczny udział owoców warzyw kierowanych do przetwórstwa, zajmuje także czołowe miejsce na produkcji przetworów owocowo-warzywnych - wynika z najnowszego raportu PKO Banku Polskiego.

 • Bez porozumienia płacowego na Tesco

  Związek zawodowy Solidarność Tesco Polska nie doszły do porozumienia na sprawie wynagrodzeń na roku finansowym 2017. Strony wyczerpały wszystkie etapy poprzedzające strajk.

dom, ogród, dekoracja wnętrz

Nagrobek i jego wybór

Nagrobek to jest przede wszystkim inwestycja na lata.

Oczywiście to także nie lada wydatek, więc trzeba dobrze się zastanowić zanim podejmiemy ostateczną decyzję o jego zakupie. Najbardziej ważny przy wyborze nagrobka jest kamień, z jakiego zostanie on wykonany. Nagrobki granitowe oraz marmurowe są teraz obecnie wybierane najchętniej. 
Luksusowe materiały takie jak granit i marmur zawsze były w cenie. Warszawski zakład kamieniarski ma ich bardzo duży wybór. Z pewnością każdy znajdzie coś odpowiadającego jego oczekiwaniom. Te dwa rodzaje kamienia pomiędzy sobą różni bardzo wiele. Obydwa oczywiście wydobywa się z ziemi, jednak przede wszystkim z zupełnie innych miejsc. Bez wątpienia skała granitu była formowana prosto we wnętrzu ziemi i pod wpływem działania naprawdę bardzo wysokich temperatur. Miejscem pochodzenia marmuru jest zazwyczaj ocean, czyli po prostu są to osady powstałe z różnych szczątków związków organicznych. 
Producent blatów marmurowych i granitowych także zachwala w ogromnej mierze tego typu produkty. Jednak musimy podkreślić jedno. Nagrobki są bardzo często wystawiane na działanie rozmaitych czynników zewnętrznych. Dlatego też, im trwalszy materiał tym oczywiście lepiej dla nas. Marmur zawsze będzie o wiele bardziej miękki niż granit. Dlatego też w większym stopniu jest narażony po prostu na zniszczenie. 
Granit to z kolei materiał o wiele bardziej trwalszy i znacznie mniej podatny na różnego typu warunki atmosferyczne. Jest to bardzo ważny aspekt, bowiem nie musimy w żadnym wypadku wkładać w jego pielęgnację zbyt dużo wysiłku, jeśli chcemy, żeby przez lata zachowywał swój świetny wygląd. Nagrobki granitowe prezentują się doskonale przez cały czas. Warto to mieć na uwadze.
Więcej informacji: http://zaklad-kamieniarski.com/o-firmie

Galeria zdjęć:

dom
ogród
dekoracja wnętrz