Podobne artykuły

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

 • Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

  Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.

 • Powstaną zespoły zajmujące się regulacją cen wody

  Do końca roku na regionalnych zarządach gospodarki wodnej powstaną nowe zespoły fachowców, którzy będą wykonywali zadania związane z regulacją cen wody - zapowiedział PAP wiceminister środowiska Mariusz Gajda. na skali kraju będą oni opiniowali ok. 2,5 tys. wniosków taryfowych.

dom, usługi budowlane, remonty

Materace gabionowe - idealne zabezpieczenie

Materace gabionowe stanowią idealne zabezpieczenie hydrotechniczne, umacniające brzegi i nabrzeża rzek oraz dna kanałów i innych zbiorników wodnych.

Wypełnione kamieniami lub glebą chronią przed obsuwaniem się ziemi wskutek działania wody, zapewniając jej właściwy, swobodny przepływ. Zapobiegają więc niszczącemu działaniu sił natury, pozwalając ujarzmić żywioły jakimi są woda i powietrze (wiatr).

Materace gabionowe są zbudowane ze zgrzewanej lub plecionej siatki ze stali. Siatki te połączone są ze sobą za pomocą specjalnych klipsów i tworzą sekcje w formie prostopadłościanów o wymiarach 2 x 1 m oraz niewielkiej, zazwyczaj 30-centymetrowej wysokości. Dzięki takiej budowie, materace gabionowe są bardzo elastyczne, co powoduje, że doskonale nadają się do wykorzystania we wszystkich budowlach, które są narażone na niszczące działanie wody i wiatru. Są one dodatkowo mało skomplikowane w instalacji - nie trzeba specjalnych maszyn ani wysokich umiejętności, by je postawić i wypełnić kamieniami czy glebą. Pozwala to jednocześnie obniżyć koszty ich montażu. Dla celów zabezpieczenia antykorozyjnego, w materacach gabionowych montuje się specjalne powłoki cynkowo-aluminiowe oraz powłoki PVC. Powłoka ta zachowuje swoje właściwości nawet 100 lat, co powoduje, że materace gabionowe nie wymagają ich stałego doglądania i konserwacji. Po dokonaniu zabezpieczenia hydrotechnicznego, stanowią więc one wieloletnie i trwałe rozwiązanie.

Galeria zdjęć:

dom
usługi budowlane
remonty