Podobne artykuły

 • Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

  Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

 • Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

  Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.

dom, ogród, dekoracja wnętrz, drzwi

Jak wybrać drzwi wejściowe do domu

Jednym z najważniejszych aspektów wykończenie domu są drzwi wejściowe.

Stanowią one pierwszy element dekoracyjny, widoczny dla osób wchodzących, stanowią zaporę cieplną, a także, co najważniejsze, główną zaporę dla złodzieja. Wszystko to sprawia że pochopna decyzja lub zbyt mocne oszczędzanie na kosztach drzwi może sprawić, że nie będziemy w pełni zadowoleni z ich użytkowania. Jakie kryteria wziąć pod uwagę przy wyborze drzwi?

Przede wszystkim drzwi do domu powinny się komponować z elewacją zewntrzną, wystrojem wewnętrzym i pozostałymi elementami szeroko rozumianej stolarki okiennej. Zazwyczaj są one w tym samym kolorze co okna. Jeżeli decydujemy się na drzwi drewniane, to warto dołożyć wszelkich starań i środków, aby były wykonane z najwyższej jakości drewna i posiadały odpowiedni certyfikat jakości. Taki certyfikat posiada wrocławski producent okien, który może pochwalić się dodatkowo doskonałą obsługą klienta. W przeciwnym razie może się okazać, że drzwi będą się odkształcać a to spowoduje, że przez powstałe na skutek odkształcenia szpary między drzwiami a futryną będzie wchodziło zimne powietrze. To skolei spowoduje duże straty na ogrzewaniu domu podczas okresu jesienno-zimowego - wyjaśnia ekspert z firmy Artel (www.artel-art.pl).

Ważnym aspektem jest również bezpieczeństwo domu i domowników. Drzwi wejściowe stanowią barierę dla intruza czy złodzieja. Powinny zatem spełniać obowiązujące wymagania antywłamaniowe. Powinny mieć trudne do podważenia zawiasy i zamki z ryglami utrudniającymi włamanie. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić na kosztach ubezpieczenia domu. Ich niedopełnienie może spowodować również to, iż ubezpieczyciel wogóle nie ubezpieczy domu, a to może rodzić poważne problemy ze strony banku, jeśli dom został zbudowany przy pomocy kredytu hipotecznego. Warto zatem ten aspekt rozważyć w pierwszej kolejności przy podejmowaniu decyzji odnośnie wyboru drzwi wejściowych do naszego domu.

Galeria zdjęć:

dom
ogród
dekoracja wnętrz
drzwi